Tipy na výlet na Králicku
Králický Sněžník
Králický Sněžník (1424 m) je nejvyšším vrcholem Pardubického kraje s jedinečným kruhovým výhledem zejména na Hrubý Jeseník, Orlické hory a Kladskou kotlinu v Polsku. Zbytky bývalé rozhledny zbořené v roce 1973. Pod vrcholem pramen řeky Moravy a nedaleko u základů bývalé Liechtensteinovy chaty soška Slůněte – dnešní symbol Králického Sněžníku.
- Z Dolní Moravy (BUS konečná). Po žluté turistické značce. *Pod Vilemínou 4,5 km, *Nad Sněžnou chatou 8,5 km, *Pramen Moravy 9,5 km, *Králický Sněžník – vrchol 10 km.
- Z Prostřední Lipky. Po červené turistické značce: *Pod Klepáčem 4 km, *U Zbojnické chaty 13 km, *Králický Sněžník – vrchol 18 km.
- Ze Stříbrnic. Po žluté turistické značce. *Návrší (turistická chata) 2 km, *Nad Adéliným pramenem 3,5 km. Napojení na červenou turistickou značku. *Sedlo pod Králickým Sněžníkem 5,5 km, * Nad Sněžnou chatou 6,5 km, *Pramen Moravy 7 km, *Králický Sněžník – vrchol 7,5 km.
Suchý vrch (995 m) a tvrz Bouda
Nejvyšší hora Bukovohorské hornatiny (995m). Na vrcholu turistická chata s 32m vysokou rozhlednou. Tvrz Bouda - největší v původní podobě zpřístupněný objekt československého opevnění z let 1935-1938 na Králicku.
- Z Králík. Po červené turistické značce. *Bouda 10,5 km, *Suchý vrch 13,5 km.
- Z Dolních Boříkovic. Po červené turistické značce. *Bouda 3 km, *Suchý vrch 6 km.
- Z Mladkova. Po červené turistické značce: *Bouda 6 km, *Suchý vrch 9 km.
- Z Těchonína. Po zelené turistické značce: *Bouda 6,5 km, *Suchý vrch 9,5 km.
Kaple sv. Trojice a Severomoravská chata
Kamenná mariánská poutní kaple sv. Trojice na úpatí vrchu Jeřáb v nadmořské výšce 862 m. Podle pověsti původní dřevěná kaple z roku 1746 vystavěna jako poděkování obyvatel Králík za šťastnou záchranu před Prusy ve Slezských válkách, nynější kaple byla vystavěna v roce 1898. V okolí radioaktivní prameny, nejznámějším udržovaný Rudolfův pramen. Na blízkém vrcholu Pohořelec turisty hojně vyhledávaná Severomoravská chata.
Z Králík po žluté turistické značce. *Hedeč, klášter 2,5 km, *Hedeč, rozcestí, 3 km, *rozhledna na Vrchu Val 3,5 km, (totožně jako na rozhlednu na Vrchu Val), *Horní Orlice 4 km, *Kaple sv. Trojice 8 km, Severomoravská chata 9 km.
Pramen řeky Tiché Orlice
Nově upravený pramen řeky v lesích na úbočí vrchu Jeřábu. Z Králík po žluté turistické značce. *Hedeč, klášter 2,5 km, *Hedeč, rozcestí, 3 km, *rozhledna na vrchu Val 3,5 km, (totožně jako na rozhlednu na vrchu Val) *Horní Orlice 4 km. Dále zvláštní značení (žlutý půlměsíc v bílém poli) *Horní Orlice – pramen 5 km.
Rozhledna na vrchu Val
Železná rozhledna v nadmořské výšce 788 m, celková výška rozhledny 34,4 m, vyhlídkový ochoz ve výšce 22 m. Výhled na masív Králického Sněžníku, Hrubý Jeseník a Orlické hory. Vstup na vyhlídkovou věž volný, na vlastní nebezpečí.
Z Králík po žluté turistické značce. *Hedeč, klášter 2,5 km (totožně jako na Poutní místo Hora Matky Boží), *Hedeč, rozcestí, 3 km, *rozhledna na Vrchu Val 3,5 km.
Poutní místo Hora Matky Boží
Nejvýznamnější barokní památka regionu. Vybudována na popud královéhradeckého biskupa Tobiáše Jana Beckera. V letech 1696 - 1700 postaven barokní poutní kostel - trojlodní bazilika se dvěma čtyřbokými věžemi v průčelí, v letech 1701 - 1704 postaven čtyřkřídlý ambit a za ním v letech 1706 - 1710 samotná budova kláštera servitů, později redemptoristů. Příchod z Králík 1,5 km dlouhou památnou alejí s osmi šestibokými kapličkami. Z Králík. Po žluté turistické značce. *Hedeč, klášter 2,5 km.
Studánka a Mariánský pramen
Malebné údolí v blízkosti Poutního místa Hora Matky Boží. V roce 1704 postaven sloup s mariánským obrázkem. V roce 1844 vybudována lázeňská budova a v jejím sousedství hostinec. Obojí vyhořelo. Dodnes zachován pouze pozdější dům pro správce vodovodu.
Z Králík. Po žluté turistické značce do aleje (totožně jako na Poutní místo Hora Matky Boží), odsud neznačená asfaltová cesta vpravo. *Studánka 1,5 km.
Vojenské muzeum
Vojenské muzeum – vojensko-historická expozice – osobnosti, zbraně, munice, uniformy, těžká bojová technika – československá armáda v roce 1938, československé opevnění 1935-1938.
Z Králík. Po červené turistické značce (směr Prostřední Lipka). *Vojenské muzeum 1,5 km.
„Králické oko“
Oblíbené výletní místo zdejších obyvatel. Vodní nádrž při jižním okraji města o rozloze 7 ha, hloubka vody průměrně 2,5 m. Nádrž využívána jako chovný rybník, raritou úlovek 18 kg sumce před několika lety.
Z centra Králík po červené turistické značce směr Suchý vrch až ke zdravotnímu středisku, dále neznačenou cestou vlevo - ulicí Plynárenská ven z města. *Vodní nádrž 1 km.
Křížová hora u Červené Vody (735 m)
Dříve známé poutní místo nad obcí Červená Voda. Dřevěná kaple, křížová cesta se 12 zastaveními a hospůdka po roce 1945 zdevastovány čsl. i sovětskou armádou, okolí sloužilo jako vojenské cvičiště. Dnes zde stojí 25 m vysoká rozhledna, otevřena 16. 6. 2007, která poskytuje výhled na jižní výběžky Orlických hor - Bukovou horu a Suchý vrch, masiv Králického Sněžníku a romantické okolí vrcholu Jeřáb v Hanušovické vrchovině.
Z Králík. Od koupaliště starou silnicí směr Červená Voda, kolem Monseova kříže (bývalé popraviště), rovně přes silnici v obci Dolní Orlice. V Šanově od kostelíka po žluté turistické značce až na vrchol Křížové hory. *Dolní Orlice 2,5 km, Šanov 4 km, Křížová hora 6 km.